Ćwiczenia na triceps: Wzmocnienie i ujędrnienie ramion

Ruch i fitness

ĆWICZENIA NA TRICEPS: WZMOCNIENIE I UJĘDRNIENIE RAMION

Triceps to mięsień, który odpowiada za ruch ramienia w kierunku odwrotnym do fleksji (czyli prostowanie ramienia w stawie łokciowym). Ćwiczenie tego mięśnia jest ważne zarówno dla osób, które chcą poprawić swoją wytrzymałość, jak i dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową. W tym artykule przedstawimy kilka ĆWICZEŃ NA TRICEPS, które pomogą wzmocnić i ujądrnić ramiona.

 1. Wyciskanie francuskie ze sztangą
  Wyciskanie francuskie ze sztangą to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na triceps. Ćwiczenie to polega na prostowaniu ramion w stawie łokciowym, zaczynając od pozycji zgięcia łokcia. Aby wykonać to ćwiczenie, należy leżeć na ławce, unieść sztangę do góry i zacząć wykonywać ruchy prostujące ramiona w stawie łokciowym.

 2. Wyciskanie francuskie z hantlami
  Wyciskanie francuskie z hantlami to ćwiczenie, które można wykonać w domu, lub na siłowni. Aby wykonać to ćwiczenie, należy usiąść na ławce, unieść hantle do góry i rozpocząć prostowanie ramion w stawie łokciowym. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia, należy pamiętać o zachowaniu stabilnej pozycji siedzącej.

 3. Prostowanie ramion z linkami
  Prostowanie ramion z linkami to ĆWICZENIE NA TRICEPS, które polega na przyłączeniu do linków wyciągu w stylu przekroju trójnogu. Ćwiczenie to wykonywane jest w pozycji stojącej, a każda ręka trzyma osobny link. Następnie, należy wykonać ruchy prostujące ramiona w stawie łokciowym, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności pozycji stojącej.

 4. Wyciskanie leżąc na ławce skośnej
  Wyciskanie leżąc na ławce skośnej to ĆWICZENIE NA TRICEPS, które pozwoli na wzmocnienie i ujędrnienie ramion. Ćwiczenie to polega na leżeniu na ławce skośnej, podtrzymywaniu sztangi w rękach i wykonywaniu ruchów prostujących ramiona w stawie łokciowym.

 5. Push-up na triceps
  Push-up na triceps to ĆWICZENIE NA TRICEPS, które można wykonać bez żadnego sprzętu. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia, należy położyć się na ziemi na brzuchu, podpierając się na rękach. Następnie, należy wykonać ruchy prostujące ramiona w stawie łokciowym, podczas pozostawania w pozycji pośredniej.

Podsumowanie:
Wzmocnienie i ujędrnienie ramion wymaga nie tylko odpowiedniej diety, ale również regularnego wykonywania ĆWICZEŃ NA TRICEPS. Warto pamiętać o różnorodności ćwiczeń i o ich wykonaniu z zachowaniem stabilnej pozycji. Przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń, efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.