Co jeść rano przed bieganiem

Ruch i fitness

Jeśli planujesz biegać w szybkim tempie, to ważne jest, aby zjeść zdrowe śniadanie. Jak wszyscy wiemy, zdrowe śniadanie jest podstawą naszego ciała i jest pierwszą rzeczą, którą jemy rano.

Jest to najlepszy czas na spożywanie owoców, warzyw i pokarmów bogatych w białko, ponieważ dostarczy energii naszemu organizmowi.

Omówmy kilka ważnych rzeczy, które powinieneś mieć w swoim śniadaniu:

Jedzenie na śniadanie

Jako początkujący biegacz, musisz mieć jedzenie na śniadanie, które zwiększy twoją wytrzymałość i sprawi, że będziesz biegać szybciej. Aby biegać szybko, musisz mieć wysokoenergetyczne pokarmy, takie jak owoce, warzywa i pokarmy bogate w białko.

Spróbuj zjeść coś lekkiego rano, ponieważ sprawi to, że poczujesz się zmęczony i ospały. Dlatego lepiej zjeść lekkie śniadanie, takie jak owsianka, płatki owsiane, smoothie i kanapki z białkiem jaja.

Owoce i warzywa

Owoce to najlepszy i najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie dnia i zdrowe śniadanie. Owoce są bogate w węglowodany, witaminy, minerały i białka. Posiadanie owoców sprawi, że poczujesz się pełny i da Ci niezbędną energię do biegania.

Najlepszym sposobem na spożycie owoców jest sok owocowy lub smoothie. Staraj się jeść mieszankę owoców takich jak banan, truskawki, jabłko, pomarańcza, cytryna, melon itp.

Pokarmy bogate w białko

Dla początkujących, lepiej jest mieć pokarmy bogate w białko. Są one najlepszym źródłem energii i sprawiają, że czujesz się pełniejszy.

Możesz wypić koktajl proteinowy, który dostarczy Ci energii i sprawi, że poczujesz się pełniejszy. Możesz także jeść jajka, kurczaka, ryby, mięso, fasolę i orzechy.

Wnioski:

To jest najlepsza lista tego, co jeść rano przed bieganiem. Zjedz więc zdrowe śniadanie i ciesz się swoimi porannymi biegami.