7 Ćwiczeń, które mogą zmienić twoje życie

Ruch i fitness

Rdzeń kręgowy jest główną drogą nerwową, która łączy mózg z resztą ciała. Rdzeń kręgowy składa się z nerwów rdzeniowych, rdzenia kręgowego i kręgów. Kiedy rdzeń kręgowy ulega uszkodzeniu, powoduje to silny ból. Możliwe jest jednak odzyskanie sprawności po uszkodzeniu rdzenia kręgowego.

Istnieje kilka sposobów leczenia urazów rdzenia kręgowego, ale większość z nich nie pozwala na odzyskanie pełnej funkcji. Tak więc w tym artykule omówimy 7 ćwiczeń, które mogą zmienić Twoje życie.

1. Squats

Jeśli masz niski ból pleców lub ból szyi, przysiady będą najlepszym ćwiczeniem, aby wzmocnić plecy i złagodzić ból. Możesz to zrobić siedząc na krześle lub na macie, następnie musisz obniżyć swoje ciało, aż uda będą równoległe do podłogi. Powoli podnieś swoje ciało ponownie.

2. Pływanie

Pływanie to najlepsze ćwiczenie dla każdej osoby uprawiającej sport. Nie tylko pomoże poprawić twoją wytrzymałość, ale także pomoże zrelaksować twoje ciało i umysł. Jeśli jesteś początkujący w pływaniu, możesz wykonać front crawl lub breaststroke.

3. Joga

Joga jest najlepszym ćwiczeniem na relaks i pomoże Ci również pozbyć się stresu. Możesz ją wykonywać rano lub wieczorem. Staraj się wykonywać ją przez co najmniej 20-30 minut.

4. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to najlepszy sposób na poprawę układu sercowo-naczyniowego. Możesz to robić przez 20 minut do 1 godziny. Jeśli nie masz roweru, to możesz również skorzystać z bieżni.

5. Bieganie

Bieganie to najlepsze ćwiczenie na spalanie tłuszczu i kalorii. Możesz biegać przez 20 minut lub 2 godziny.

6. Skakanie na linie

Skakanie po linie to najlepsze ćwiczenie, aby poprawić swoją koordynację. Możesz to robić przez 10 minut lub 20 minut.

7. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to najlepszy sposób na poprawę układu sercowo-naczyniowego. Możesz jeździć przez co najmniej 20 do 30 minut.

Wnioski:

Wszystkie wyżej wymienione ćwiczenia poprawią Twoją siłę mięśni, równowagę, elastyczność i wytrzymałość. Tak więc, jeśli szukasz najlepszego sposobu na zmianę swojego życia, spróbuj tych ćwiczeń.