5 sposobów na pozbycie się kataru siennego

Inne

Czy cierpisz na katar sienny? Katar sienny jest niezwykle powszechną alergią wśród ludzi na świecie, zwłaszcza nastolatków. W krajach gorących i wilgotnych, większość ludzi cierpi na katar sienny, jest on również znany jako alergia sezonowa.

Katar sienny jest spowodowany przez reakcję alergiczną dróg nosowych i układu oddechowego, objawy to kichanie, katar, przekrwienie, swędzenie oczu i inne. Jeśli cierpisz na tę alergię, wtedy będziesz czuł się nieswojo przez cały dzień.

Jeśli jesteś nastolatkiem i masz do czynienia z tymi objawami, to jest wysoce zalecane, aby wziąć kilka domowych środków na katar sienny, aby pozbyć się go tak szybko, jak to możliwe. Oto 5 najlepszych skutecznych domowych sposobów na katar sienny.

Olejek z drzewa herbacianego

Jeśli chcesz pozbyć się kataru siennego, to musisz spróbować olejku z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego jest potężnym naturalnym środkiem na wszelkiego rodzaju alergie i jest skutecznym lekiem na katar sienny.

Oto przepis dla Ciebie.

Składniki:

4 krople olejku z drzewa herbacianego

1 łyżeczka gliceryny

½ łyżeczki olejku eukaliptusowego

Weź kilka wacików i przetrzyj mieszankę na nosie i górnej części gardła, to oczyści alergie i sprawi, że twoje gardło poczuje się lepiej.

Używaj tego remedium raz dziennie.

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest popularnym naturalnym środkiem na wszystkie rodzaje alergii. Jest bardzo skuteczny i pomoże Ci pozbyć się kataru siennego w ciągu kilku dni.

Oto przepis dla Ciebie.

Składniki:

1 łyżka stołowa oleju kokosowego

1 łyżka sody oczyszczonej

Wymieszaj olej kokosowy i sodę oczyszczoną i zrób pastę. Nałóż ją na oczy, nos, usta i gardło. Po całkowitym wyschnięciu, spłucz twarz ciepłą wodą.

Witamina C

Jest również nazywana jako witamina C. Bardzo szybko wyleczy katar sienny. Witamina C jest skutecznym naturalnym środkiem na wszystkie alergie. Dzięki niej pozbędziesz się objawów kataru siennego.

Weź łyżeczkę octu jabłkowego i wymieszaj ją z filiżanką ciepłej wody. Wymieszaj je dobrze i gargle dwa razy dziennie.

Czosnek

Czosnek jest potężnym ziołem, które przyniesie Ci ulgę w katarze siennym.

Oto przepis dla Ciebie.

Składniki:

2 główki czosnku

½ łyżeczki oregano

Obierz czosnek i zmiażdż go. Do zmiażdżonego czosnku dodaj trochę soli i wymieszaj.

Weź łyżkę mieszanki i pocieraj nią oczy, nos i gardło.

Wnioski:

Tak więc, są to 5 najlepszych skutecznych domowych środków zaradczych na katar sienny. Te środki będą działać naprawdę dobrze i pomogą Ci pozbyć się objawów kataru siennego. Więc, idź naprzód i spróbuj tych domowych środków.