10-minutowy trening na nogi: Wzmocnienie i ujędrnienie

Ruch i fitness

Chcesz wzmocnić i ujędrnić swoje nogi, ale nie masz czasu na długie sesje treningowe? Nic prostszego! Przygotowaliśmy dla Ciebie 10-minutowy trening, który wykonywany regularnie, zapewni Ci znaczące rezultaty!

  1. Rozgrzewka

Przed rozpoczęciem treningu należy pamiętać o rozgrzewce. W tym celu polecamy 3 minuty biegu na miejscu lub kilka ćwiczeń rozciągających. Rozgrzane mięśnie są mniej podatne na kontuzje, a tym samym mogą działać bardziej intensywnie.

  1. Trening siłowy

Trening siłowy to kluczowe ćwiczenia dla wzmocnienia i ujędrnienia nóg. W ciągu 5 minut wykonaj serię poniższych ćwiczeń:

  • Przysiad ze skokiem – wykonaj serię 15 powtórzeń. Stań prosto, następnie wykonaj przysiad, a w momencie powrotu do pozycji wykonywany jest skok.

  • Wykroki – wykonaj serię 10 powtórzeń na każdą nogę. Stań prosto, następnie wykonaj wykrok w przód, zgięcie nogi w kolanie i opuszczenie biodra, aż do momentu uzyskania kąta prostego w obu kolanach.

  • Ekipa – wykonaj serię 15 powtórzeń. Stań prosto, następnie wyprostuj jedną nogę i jednocześnie nachył do przodu, jednocześnie dotykając palcami przeciwległej ręki.

  1. Trening cardio

Trening cardio pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej w okolicach nóg i ud. W ciągu 2 minut wykonaj serię skoków na skakance lub biegu w miejscu.

  1. Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Mięśnie brzucha wpływają na poprawę postawy ciała, a szczególnie wpływają na utrzymanie stabilności podczas treningów siłowych. W ciągu 2 minut wykonaj serię podnoszenia nóg w leżeniu, lub tradycyjnych przysiadów.

  1. Rozciąganie mięśni

Po zakończeniu treningu, pamiętaj o rozciąganiu mięśni. Pozwala to zmniejszyć ryzyko kontuzji, a także zrelaksować ciało. W ciągu ostatniej minuty wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających, takich jak rozciąganie łydek, czy rozciąganie mięśni ud.

Ten 10-minutowy trening na nogi pozwoli Ci skutecznie wzmocnić i ujędrnić mięśnie nóg, a przy tym nie zajmie Ci to dużo czasu! Wykonuj go regularnie, a efekty nie pozostaną długo zauważalne!