10-minutowy trening na boczki: Redukcja tkanki tłuszczowej

Ruch i fitness

Siatkówka beach, piłka nożna plażowa, koszykówka plażowa – sporty na plaży wymagają ciężkiego treningu, by uzyskać dobrą formę. Jednym z najważniejszych trendów w tym sezonie jest ćwiczenie w celu pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i boków. Przedstawiamy dziesięciominutowy trening, który pozwoli Ci redukować tłuszcz i osiągnąć wymarzoną sylwetkę!

Szybki trening o niskim natężeniu

Trening jest zaprojektowany tak, aby szybko i efektywnie wpłynąć na mięśnie brzucha i boków. W czasie dziesięciu minut przeprowadzisz krótkie i intensywne ćwiczenia, które pomogą Ci spalić tłuszcz z brzucha i boków. Ten trening jest bardzo praktyczny, ponieważ możesz go wykonywać kiedykolwiek chcesz i gdziekolwiek jesteś.

Zapewnij sobie komfort

Przede wszystkim, przed rozpoczęciem treningu zapewnij sobie wygodne i przewiewne ubrania. Pamiętaj, żeby stosować siłę tylko wtedy, gdy Twoje ciało już osiągnęło odpowiedni poziom elastyczności. W przeciwnym razie możesz doznać kontuzji.

Przygotuj się do treningu

Przed wykonaniem treningu Drzewko pomnikowe pamiętaj, aby poświęcić kilka minut na rozgrzanie ciała. Możesz chodzić lub biegać przez kilka minut, a następnie rozciągać się przez około pięć minut. Spowoduje to, że Twoje ciało będzie w pełni przygotowane do treningu.

Zmiksuj trening z zabawą

Ten trening składa się z trzech podstawowych ćwiczeń. Po dwie minuty na każde ćwiczenie i minutę odpoczynku pomiędzy nimi. Aby urozmaicić trening, wykonaj każde ćwiczenie w kilku seriach, stosując różne tempo, aby utrzymać motywację.

Ćwiczenie 1: Ławeczka

Siadaj na kapitulnym brzegu ławki, z rękami po bokach. Unieś nogi w powietrze tak, aby ciało tworzyło kąt 90 stopni. Następnie obracaj ciało lewo i prawo, naprzemiennie, zminimalizuj ruch tułowia. Wykonuj to przez dwie minuty.

Ćwiczenie 2: Przysiady

Stań prosto, odwróć się tyłem do ławki. Chwyć ławkę obiema rękami i przystąp do wykonywania przysiadów tak, aby Twoje uda były równoległe do podłoża. Rób to przez dwie minuty.

Ćwiczenie 3: Bieganie

Biegaj w miejscu, unosząc kolana wysoko. Rób to przez dwie minuty.

Wniosek

Odwiedzając plażę, wysiłek włożony w ten dziesięciominutowy trening na boczki rzeczywiście przyniesie pozytywne rezultaty, przy odrobinie czasu i regularnego treningu. Wskaźnik poziomu tkanki tłuszczowej na pewno obniży się, a mięśnie będą silniejsze, dając Ci wymarzony kształt ciała.